טריגר פוינט ע"י עודד שלם וצוות מעסים מקצועי נועד לטפל בבעיות רפואיות קיימות או למנוע מהן להופיע מלכתחילה. הטיפול באמצעות טריגר פוינט מותאם באופן אישי לכל מטופל, בהתאם לגוף ולבעיה הרפואיות בה נטפל. במהלך הטיפול ייתכן ויעשה שימוש בטכניקות משולבות של עיסוי כמו עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, כוסות רוח,  וכדומה.

הזמנת תורים

מהו טיפול באמצעות טריגר פוינט

טיפול טריגר פוינט למעשה מתמקד בלחיצות בנקודות כואבות בשרירים מתוך הרציונאל שנקודות הכאב האלה גורמות לכאב באיזור הקרובים אליהן גם כן. לנקודות אלו יש נטייה לצבור מתח ורעלנים כתוצאה מטראומה או מעומס על הרקמה, לגרום להתקצרות סיבי השריר, להתקשות, להידבקויות, ליצירת דלקות, כאבים, הגבלה בתנועות ואף לשינוי במבנה השלד. הנקודות האלה נוצרות משחיקה, מליקוי יציבה לא תקין, דפוסי תנועה לא נכונים, מתיחת יתר של השרירים, פציעות ספורט  ועוד. 

כיצד נראה טיפול באמצעות טריגר פוינט

עיסוי טריגר פוינט יכול להיות מאוד יעיל בטיפול במצבים ובפציעות שרירים נפוצים רבים, לעיתים מספיק טיפול בודד ולעיתים קצת יותר.
טיפול טריגר פוינט מקיף שטח גדול  משטח הגוף ממה שרוב האנשים חושבים או יודעים. טכניקת מונחת תוצאות זו טובה ביותר לטיפול בפציעה או בכאב כרוני, כמו גם נותנת פתרונות לטיפול בכאב לאנשים עם התחלה של החמרה בקשרים. בזמן הטיפול המטפל מפעיל לחץ מתון על הנקודות הרלוונטיות. אם המטפל לוחץ חזק מדי אתה מתוח כנגד הלחץ, והשריר לא יירגע.
טיפול נקודת טריגר כרוך בעצם דחיסה איסכמית, דרך עדינה ולא פולשנית כדי לבטל נקודות ההדק. השיטה עזו עשויה להיות קצת לא נוחה אבל זה לא צריך לגרום לכאב. במהלך הטיפול המטפל מאתר את נקודת ההדק על ידי לחיצה על רקמת השריר עם האצבע או על ידי הרמה של הרקמות כלפיי מעלה עם צביטה של האצבעות.

 

בעיות שניתן לטפל בהן באמצעות טריגר פוינט

באמצעות שיטת הטריגר פוינט אפשר לטפל במגוון גדול של כאבים כמו כאבי ראש, סחרחורת, כאבי עיניים, מגרנות, כאבי צוואר, ורטיגו, כאבים בחזה, כאבי גב, פריצות דיסק, שינויים ניוונים, בעיות ברכיים, דורבן, כתף קפואה ועוד. לזמן שבו אתם סובלים מהכאבים אין חשיבות, באמצעות טיפול בטריגר פוינט אפשר לפתור גם כאבים ארוכי טווח. עיסוי טריגר פוינט יכול להיות מאוד יעיל בטיפול במצבים ובפציעות שרירים נפוצים רבים, לעיתים מספיק טיפול בודד ולעיתים קצת יותר. שיטת טריגר פויינט מהווה כלי עוצמתי למטפל אשר מטפל בשיטה זו. השיטה משולבת בזמן עיסו רפואי, עיסוי רקמות עמוק, שיאצו ועוד . לרוב, הטיפול משיג אפקט מידי ויעל לבעיה שממנה סובל המטופל ולכן טפיולים בודדים אמורים לטפל בבעיה שלשמה הגיעו. כמובן כל זאת תלוי בידע של המטפל וביכולת שלו לזהות את נקודות הטריגר פויינט בגוף. 

הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בהן טריגר פוינט יעיל:

 • טריגר פוינט לטיפול בשרירים תפוסים
 • טריגר פוינט לטיפול בבעיות גב כרוניות
 • טריגר פוינט לטיפול בבעיות גב תפוס
 • טריגר פוינט לטיפול בכאבי גב תחתון
 • טריגר פוינט לטיפול בפריצות דיסק
 • טריגר פוינט לטיפול בכאבי צוואר
 • טריגר פוינט לטיפול בכאבי ידיים
 • טריגר פוינט לטיפול בכאבי ראש
 • טריגר פוינט לטיפול בדלקות בגידים
 • טריגר פוינט לשיפור יציבות גופנית
 • טריגר פוינט לטיפול בבעיות מפרקים
 • טריגר פוינט לטיפול בכאבי ראש
 • טריגר פוינט להגדלת טווחי תנועת המפרקים
 • טריגר פוינט לשיפור זרימת דם
 • טריגר פוינט לטיפול בלחץ נפשי
 • טריגר פוינט לשיפור זרימת החמצן בגוף
 • טריגר פוינט לטיפול בבלטי דיסק

ועל כל אלו ישנם עוד עשרות בעיות רפואיות שניתן לטפל בהן בעזרת טריגר פוינט ועיסוי רפואי משולב

למה חשוב לטפל בנקודות הכאב בשריר?

כשהגוף חווה כאב, מרכז הכאב משדר גירוי כאב לכיוון המח דרך חוט השדרה. חוט השדרה, בתגובה לגירוי הכאב, מכווץ את סיבי השריר כדי להגן על האזור הפגוע ולמנוע נזק נוסף. כאשר נקודות הכאב לא עוברת ונשאר מתח תמידי בשריר או ברקמה, הגוף נכנס למעשה לסטרס.
עלית המתח מקטינה את אספקת הדם לשריר ומגבירה בכך את הכאב. העלייה בכאב, בתורה, גורמת לעליה במתח השרירי, ושוב לעליה בכאב, וחוזר חלילה. כך נוצר מעגל שמחזק את עצמו. בנוסף, הכאב בדרכו למח מפעיל גם את המערכת העצבים האוטונומית (שהיא אחראית בין השאר על כיווץ והרחבה של כלי דם). כתוצאה מכך יש כיווץ נוסף של כלי דם וירידה באספקת הדם לשריר. טיפול בטריגר פוינט זו דרך יעילה לשבר את המעגל הזה ולהחזיר לגוף את הזרימה הטבעית שלו, נטולת כאב.

היכן ממקומות נקודות הטריגר פוינט?

מיקומן של נקודות הכאב יכול להיות בכל מקום בגוף. אבל ישנם מקומות שכיחים יותר. לדוגמה שרירי הלסת, שרירי צוואר, כתפיים וגב תחתון. הכאב מתאפיין בכך שמיקומו הוא לרב לאורך שריר, מתגבר בהנעת השריר או בלחיצה על מרכזו השריר. לרב הכאב גורם להקרנה לאיזורים סביבו. איזור ההקרנה אינו מאופיין בהתאם לפיזור העצבי הרגיל, ולכן מטעה לפעמים את הרופאים המנסים לאבחנו. 

בתוך כמה זמן נרגיש שיפור בכאבים לאחר טיפול טריגר פוינט?

לרוב, לאחר יום או יומיים מהטיפול הראשון כבר תורגש הקלה בכאבים איתם המטופל מתמודד. חשוב לציין כי למרות שטיפול אחד אכן מקל ועוזר, כדי להגיע לתוצאות ארוכות טווח חשוב לבנות תוכנית טיפולים מותאמת אישית לפי כל מטופל ולהתמיד בטיפול אחת לשבוע או שבועיים במהלך תקופת התוכנית.

האם יש הגבלות לפני ואחרי טיפול טריגר פוינט?

מומלץ לא לאכול ארוחה גדולה לפני הגעה לטיפול ולאחריו מומלץ לא להיחשף לקור ולהקל על הגוף בשעות הבאות מבחינה פיזית. למרות שהדרישות לפני ואחרי הטיפול אינם גדולות הן חיוניות לתהליך השיפור מפגישה לפגישה.

מוצרים משלימים לטריגר פוינט

בקליניקה שלי אני משתמש במגוון מוצרים משלימים הנותנים ערך מוסף לטריגר פוינט

חדש! ניתן לרכוש מוצרים שונים לשימוש אישי

* במחיר מיוחד *

מכשיר טנס
כדור עיסוי

צפו בביקורות שקיבלנו מלקוחותינו:

תודה רבה שבחרתם ליצור אתנו קשר.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!