הזמנת תורים

מהו עיסוי לנשים בהריון?

עיסוי נשים בהריון דומה במובנים רבים לטכניקות המסאז' הקלאסיות והמוכרות שמטרתן היא לשחרר מתחים מהגוף, להקל על כאבים במידה ויש, להזרים דם וערוצים אנרגטיים שונים. יחד עם זאת, ההבדל העיקרי טמון בעובדה שכלל עבודת העיסוי ומידות עוצמתה, תפורה למידותיה ולגופה של האישה ההריונית כך שמצד אחד העיסוי יהיה אפקטיבי ומצד שני תהיה הקלה על אי-הנוחות הרבה שממנה סובלת האישה ההרה לבין שמירה על ביטחון העובר. הטכניקה נחשבת לעדינה הרבה יותר, אך עדיין מאפשרת הקלה בכאבים לאורך תקופה זו.

 

סיבות שבגללן מומלץ לעשות עיסוי לנשים בהריון?

הריון טומן בתוכו שינויים פיזיים ורגשיים רבים שמשפיעים על הגוף בצורה כזו או אחרת. לעיסוי נשים בהריון יש את היכולת להקל על השינויים המהירים שהגוף חווה.

  • עיסוי לנשים בהריון לכאבי שרירים הנוצרים כתוצאה מיציבה שאיננה נכונה ומשקל רב המופעל על בטנה של האישה ההרה. העיסוי יכול להקל באופן משמעותי על אי-הנוחות ולקדם איכות חיים טובה יותר.
  • עיסוי לנשים בהריון להקלה על בצקות והצטברויות נוזלים שנוצרים בגוף כתוצאה מההריון.
  • עיסוי לנשים בהריון להקלה על איכות השינה בזמן ההריון.
  • עיסוי לנשים בהריון להפחתת חרדה ולחץ בעקבות השינויים שהאשה חווה בזמן הריון.
  • עיסוי לנשים בהריון להקלה על תסמיני הריון כמו בחילות, צרבות, כאבים בגפיים.
  • עיסוי לנשים בהריון להכנת הגוף ללידה בצורה הכי נעימה ובטוחה שיכולה להיות.
  • עיסוי לנשים בהריון ללחיזוק המערכת החיסונית בזמן ההריון.
  • עיסוי לנשים בהריון לוויסות הורמונלי תקין בזמן ההריון ולקראת הלידה.

ועוד יתרונות רבים ומגוונים.

באיזה שלב ניתן לעשות עיסוי נשים בהריון?

יש לשים לב כי לא כל טיפול מתאים להריון, בעיקר בשליש הראשון, הנחשב  לתקופה רגישה יותר בה ההיריון משתרש ברחם. הטיפול מתחיל החל משבוע 14, סוף השליש הראשון. 

חשוב ללכת למטפל מקצועי שמוסמך לעבוד עם נשים בהריון, בעל נסיון רב וידע אנטומי ספציפי לתקופת ההריון. לפני העיסוי יש לדעת באיזה שבוע האישה, איך עובר מהלך ההריון, האם יש תסמינים מיוחדים שהאישה חווה וכו'. המטרה היא להכיר כמה שיותר את ההיסטוריה הרפואית של ההריון ושל האישה על מנת להתאים עבורה את הטיפול המתאים ביותר עבורה. 

חשוב ללכת לטיפול אצל מטפל או מטפלת המוסמכים לעשות עיסוי לנשים בהיריון מכיוון שישנן נקודות בהן לא מומלץ לגעת במהלך ההיריון אלא רק לקראת סופו. בנוסף, חשוב שהמטפל יבין מה עובר על האישה ובאיזה שלב התפתחות נמצא ההיריון בכל שבוע.

כיצד מתבצע עיסוי לנשים בהריון?

עיסוי לנשים בהריון מתבצע כשהמטופלת שוכבת על הצד, תנוחה שנחשבת נוחה לאישה ובטוחה לתינוק, כך גם יש יותר אפשרויות הגעה של המטפל לאיזורים נרחבים בגוף האישה. המיטה מרופדת בכריות לתחושת נוחות מקסימלית. 

עיסוי נשים בהריון כולל לחיצות עדינות, ללא תנועות עמוקות וחדות. המטרה היא לטפל בך במגע רחב ואיטי כדי לסייע להרפיית הגוף תוך שילוב מתיחות קלות בהתאם למיקום ולצוך שעולה מתוך גוף האישה.

עיסוי נשים בהריון- דברים שחשוב לדעת

מומלץ לוודא עם הרופא המטפל כי אין איסור מצדו לטיפולים מסוג זה. תאום ציפיות זה נושא מאוד חשוב גם למטופלת וגם למטפל מכוון שהמטופלת הגיעה עם בעיה כל שהיא וצריכה לצאת בהרגשה טובה. בזמן לחץ דם גבוה, חשש לרעלת הריון, הריון בסיכון, כאבי ראש פתאומיים כדאי מאוד להתייעץ עם רופא לפני העיסוי. במידה והכל תקין ויש אישור מרופא מטפל אין חשש לעשות עיסוי הריון.

צפו בביקורות שקיבלנו מלקוחותינו:

תודה רבה שבחרתם ליצור אתנו קשר.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!

התחל שיחת וואטסאפ
צריכים עזרה?
עודד שלם מעסה רפואי אורטופדי וספורטתרפי
היי! כאן עודד שלם :)
איך אפשר לעזור לך?