דיקור יבש: למי זה מתאים, והאם זה כואב?

הדיקור היבש, הידוע גם בתור דיקור מערבי, הפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות, בעקבות הצטברות של מחקרים קליניים, התומכים ביעילות הרבה של הטיפול. לעומת דיקור סיני, שנחשב לשטחי, הדיקור היבש משתמש במחטים דקות וארוכות, החודרות לעומק השריר. המטרה היא להחדיר את המחט לתוך טריגר פוינט, האחראי על תחושת הכאב של המטופל. מדובר על נקודת כאב, המכילה הצטברות של תוצרים שונים, שנוצרו כתוצאה מתהליך דלקתי בשריר. התוצרים נוטים להצטבר כתוצאה מאי התאמה מספקת בין העומס המופעל על השריר לבין אספקת הדם לאזור. למשל, אנשים שסובלים מכאבי צוואר כתוצאה מישיבה ממושכת מול המחשב, סובלים רבות מטריגר פוינטס שנוצרו כתוצאה מחוסר בתנועה מספקת באזור, דבר שמגביל את זרימת הדם אך מגביר את העומס על השרירים. 

מה חשוב לדעת לגבי דיקור יבש?

הטכניקה של דיקור יבש מתאימה לכל מי שסובל מכאבי שרירים, מאחר ובאמצעות מחט ארוכה ודקיקה ניתן לחדור לתוך נקודות הטריגר ולשפר את זרימת הדם באזור. הדבר יזרז את תהליך הריפוי הטבעי וישפר את התחושה הכללית. מטפל מנוסה ומקצועי יידע לזהות את מקור הכאב באמצעות מישוש השריר ולהחדיר את המחט המתאימה לנקודה המדויקת. לאחר מכן, המטפל יבצע תנועות עדינות של המחט למשך מספר שניות, במטרה ליצור כיווץ לא רצוני של השריר. המטופל יחווה תחושת הקלה והפחתה משמעותית בתחושת הכאב כבר בסיום הטיפול. ברוב הפעמים תחושת ההקלה תישמר למשך כיומיים, ולאחר מכן תחושת הכאב עלולה לחזור, אך בעוצמה פחותה משמעותית מרמת הכאב הראשונית. הטיפול מתאים במיוחד לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים, שמקורם בכאבי שרירים. הטיפול מומלץ לכל מי שסובל מכאבי צוואר ושכמות, כאבי גב, כאבים בשרירי התאומים אצל ספורטאים ודלקות בגידים. כמו כן, הטיפול יכול לסייע לכל מי שסובל מכאבים כרוניים על רקע עצבי.

דיקור יבש – פרטים ששווה להכיר

חשוב לציין כי דיקור יבש אינו כואב ברוב המקרים, אך המטופל עלול לחוות תחושת דקירה, בזמן החדרת המחט. אומנם הטיפול יעיל בפני עצמו, אך מומלץ לשלב אותו עם טיפולים נוספים, במטרה להגביר את אפקט הריפוי. ההמלצה הכללית היא לשלב דיקור יבש עם עיסוי מקצועי, הכולל תנועתיות של המפרקים, טיפול ברקמה הרכה ורקמת הפאשיה וביצוע של תרגילים שונים, שנועדו ללמד את המטופל תבניות תנועה מדויקות יותר. 

אנו בקליניקה של עודד שלם נשמח לספק לכם טיפול מקיף ומקצועי, המבוסס על אבחון יסודי והתאמת תוכנית טיפול אישית. עודד הינו בעל הסמכה בדיקור יבש ובעל וותק וניסיון בתחום. באמצעות שימוש בטכניקות חדשות ופיתוח של שיטת טיפול ייחודית, נוכל לסייע לכם להיפטר מהכאבים השונים ולשפר את איכות החיים. לקבלת מידע נוסף על דיקור יבש ותיאום תור, צרו קשר!

אנו בקליניקה נשמח לסייע לכם, במומחיות רבה ועם שנים של ניסיון. בקרוב, תוכלו לחוות הקלה משמעותית! למידע נוסף, ייעוץ, ותיאום תורים צרו קשר עכשיו  050-818-4444