טיפולים נוספים בקליניקה

בעיות רפואיות

טריגר פוינט

טיפול בטריגר פוינט נועד לטפל בבעיות רפואיות קיימות או למנוע מהן להופיע מלכתחילה. הטיפול באמצעות טריגר פוינט מותאם באופן אישי לכל מטופל, בהתאם לגוף ולבעיה הרפואיות בה נטפל. במהלך הטיפול ייתכן ויעשה שימוש בטכניקות משולבות של עיסוי כמו עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, כוסות רוח, וכדומה

מה זה טיפול טריגר פוינט

טיפול טריגר פוינט למעשה מתמקד בלחיצות בנקודות כואבות בשרירים מתוך הרציונאל שנקודות הכאב האלה גורמות לכאב באיזור הקרובים אליהן גם כן.

לנקודות אלו יש נטייה לצבור מתח ורעלנים כתוצאה מטראומה או מעומס על הרקמה, לגרום להתקצרות סיבי השריר, להתקשות, להידבקויות, ליצירת דלקות, כאבים, הגבלה בתנועות ואף לשינוי במבנה השלד. הנקודות האלה נוצרות משחיקה, מליקוי יציבה לא תקין, דפוסי תנועה לא נכונים, מתיחת יתר של השרירים, פציעות ספורט  ועוד

כיצד נראה טיפול בטריגר פוינט

עיסוי טריגר פוינט יכול להיות מאוד יעיל בטיפול במצבים ובפציעות שרירים נפוצים רבים, לעיתים מספיק טיפול בודד ולעיתים קצת יותר.
טיפול טריגר פוינט מקיף שטח גדול  משטח הגוף ממה שרוב האנשים חושבים או יודעים. טכניקת מונחת תוצאות זו טובה ביותר לטיפול בפציעה או בכאב כרוני, כמו גם נותנת פתרונות לטיפול בכאב לאנשים עם התחלה של החמרה בקשרים. בזמן הטיפול המטפל מפעיל לחץ מתון על הנקודות הרלוונטיות. אם המטפל לוחץ חזק מדי אתה מתוח כנגד הלחץ, והשריר לא יירגע.

טיפול נקודת טריגר כרוך בעצם דחיסה איסכמית, דרך עדינה ולא פולשנית כדי לבטל נקודות ההדק. השיטה עזו עשויה להיות קצת לא נוחה אבל זה לא צריך לגרום לכאב. במהלך הטיפול המטפל מאתר את נקודת ההדק על ידי לחיצה על רקמת השריר עם האצבע או על ידי הרמה של הרקמות כלפיי מעלה עם צביטה של האצבעות.

בעיות שניתן לטפל בהן בטריגר פוינט

באמצעות שיטת הטריגר פוינט אפשר לטפל במגוון גדול של כאבים כמו כאבי ראש, סחרחורת, כאבי עיניים, מגרנות, כאבי צוואר, ורטיגו, כאבים בחזה, כאבי גב, פריצות דיסק, שינויים ניוונים, בעיות ברכיים, דורבן, כתף קפואה ועוד. לזמן שבו אתם סובלים מהכאבים אין חשיבות, באמצעות טיפול בטריגר פוינט אפשר לפתור גם כאבים ארוכי טווח. עיסוי טריגר פוינט יכול להיות מאוד יעיל בטיפול במצבים ובפציעות שרירים נפוצים רבים, לעיתים מספיק טיפול בודד ולעיתים קצת יותר. שיטת טריגר פויינט מהווה כלי עוצמתי למטפל אשר מטפל בשיטה זו.

השיטה משולבת בזמן עיסו רפואי, עיסוי רקמות עמוק, שיאצו ועוד . לרוב, הטיפול משיג אפקט מידי ויעל לבעיה שממנה סובל המטופל ולכן טפיולים בודדים אמורים לטפל בבעיה שלשמה הגיעו. כמובן כל זאת תלוי בידע של המטפל וביכולת שלו לזהות את נקודות הטריגר פויינט בגוף

שרירים תפוסים, בעיות גב כרוניות, בעיות גב תפוס, כאבי גב תחתון, פריצות דיסק, כאבי צוואר, כאבי ידיים, כאבי ראש, דלקות בגידים, יציבות גופנית, בעיות מפרקים, כאבי ראש, טווחי תנועת המפרקים, לחץ נפשי, שיפור זרימת החמצן בגוף, בלטי דיסק

למה חשוב לטפל בנקודות הכאב בשריר

כשהגוף חווה כאב, מרכז הכאב משדר גירוי כאב לכיוון המח דרך חוט השדרה. חוט השדרה, בתגובה לגירוי הכאב, מכווץ את סיבי השריר כדי להגן על האזור הפגוע ולמנוע נזק נוסף. כאשר נקודות הכאב לא עוברת ונשאר מתח תמידי בשריר או ברקמה, הגוף נכנס למעשה לסטרס.
עלית המתח מקטינה את אספקת הדם לשריר ומגבירה בכך את הכאב. העלייה בכאב, בתורה, גורמת לעליה במתח השרירי, ושוב לעליה בכאב, וחוזר חלילה. כך נוצר מעגל שמחזק את עצמו. בנוסף, הכאב בדרכו למח מפעיל גם את המערכת העצבים האוטונומית (שהיא אחראית בין השאר על כיווץ והרחבה של כלי דם). כתוצאה מכך יש כיווץ נוסף של כלי דם וירידה באספקת הדם לשריר. טיפול בטריגר פוינט זו דרך יעילה לשבר את המעגל הזה ולהחזיר לגוף את הזרימה הטבעית שלו, נטולת כאב.

היכן ממוקמות נקודות הטריגר פוינט

מיקומן של נקודות הכאב יכול להיות בכל מקום בגוף. אבל ישנם מקומות שכיחים יותר. לדוגמה שרירי הלסת, שרירי צוואר, כתפיים וגב תחתון. הכאב מתאפיין בכך שמיקומו הוא לרב לאורך שריר, מתגבר בהנעת השריר או בלחיצה על מרכזו השריר. לרב הכאב גורם להקרנה לאיזורים סביבו. איזור ההקרנה אינו מאופיין בהתאם לפיזור העצבי הרגיל, ולכן מטעה לפעמים את הרופאים המנסים לאבחנו. 

בתוך כמה זמן נרגיש שיפור בכאבים

לרוב, לאחר יום או יומיים מהטיפול הראשון כבר תורגש הקלה בכאבים איתם המטופל מתמודד. חשוב לציין כי למרות שטיפול אחד אכן מקל ועוזר, כדי להגיע לתוצאות ארוכות טווח חשוב לבנות תוכנית טיפולים מותאמת אישית לפי כל מטופל ולהתמיד בטיפול אחת לשבוע או שבועיים במהלך תקופת התוכנית.

האם יש הגבלות למטופלים

מומלץ לא לאכול ארוחה גדולה לפני הגעה לטיפול ולאחריו מומלץ לא להיחשף לקור ולהקל על הגוף בשעות הבאות מבחינה פיזית. למרות שהדרישות לפני ואחרי הטיפול אינם גדולות הן חיוניות לתהליך השיפור מפגישה לפגישה.