טיפול באמצעות כוסות רוח ע"י עודד שלם וצוות מעסים מקצועי נועד לטפל בבעיות רפואיות קיימות או למנוע מהן להופיע מלכתחילה. הטיפול באמצעות כוסות רוח מותאם באופן אישי לכל מטופל, בהתאם לגוף ולבעיה הרפואיות בה נטפל ובשילוב עם טכניקות עיסוי כמו עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק,  טריגר פוינט וכדומה על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

הזמנת תורים

טיפול באמצעות כוסות רוח

טיפול בכוסות רוח היא שיטת ריפוי עתיקה שמקורה ברפואה הסינית. מטפלים בשיטה זו מניחים על גוף המטופל כוסות זכוכית או פלסטיק ויוצרים בתוכן ואקום מקומי. הטיפול מיועד להקלה בכאבים, חיזוק הגוף ומערכת החיסון. לפי מקורות הטיפול קיים כבר מעל אלפיים שנים עם שימושים שונים לריפוי הפרעות ומחלות שונות. מקורות עתיקים מצביעים על יעילות הטיפול.

בעיות רפואיות נפוצות שניתן לטפל בהן בעזרת כוסות רוח

מכיוון שהטיפול באמצעות כוסות רוח נחשב גם כטיפול העומד בפני עצמו וגם ככלי לטיפול בתוך עיסוי רפואי, ניתן לטפל בכוסות הרוב בדרך כזו או אחרת במרבית הבעיות הפיזיות והמנטליות שאנשים חווים באופן יום יומי, לדוגמה:

 • טיפול עם כוסות רוח בשרירים תפוסים
 • טיפול עם כוסות רוח בבעיות גב כרוניות
 • טיפול עם כוסות רוח בבעיות גב תפוס
 • טיפול עם כוסות רוח בכאבי גב תחתון
 • טיפול עם כוסות רוח בכאבי צוואר
 • טיפול עם כוסות רוח בכאבי ראש
 • טיפול עם כוסות רוח בדלקות גידים
 • טיפול עם כוסות רוח לשיפור יציבה
 • טיפול עם כוסות רוח לשיפור זרימת הדם
 • טיפול עם כוסות רוח לשיפור זרימת החמצן בגוף
 • טיפול עם כוסות רוח בלחץ נפשי
 • טיפול עם כוסות רוח בהתקררות
 • טיפול עם כוסות רוח בפריצות דיסק
 • טיפול עם כוסות רוח בבעיות נשימה
 • טיפול עם כוסות רוח ב"נימול" בידיים וברגליים

ובאופו כללי ניתן לומר שהטיפול מעולה לחיזוק מערכת החיסון, שיחרור שרירים תפוסים, טיפול בבעיות רקמות כאלה ואחרות, טיפול בכאבים כרוניים וטיפול בבעיות נשימה שונות. 

כיצד הטיפול בכוסות רוח מסייע למטופלים?

חיזוק מערכת החיסון והגוף

כאשר לאדם ישנה נטייה להתקררויות רבות או שהוא מקורר או סובל משפעת, אפשר להסיק שמערכת החיסון לא מתפקדת כמו שאמורה לתפקד. על ידי שימוש בכוסות רוח אפשר לסייע לאנרגיה של מערכת החיסון לזרום בצורה טובה יותר בגוף.

 כאבים

במצבים שבהם האדם סובל מכאבים באיזורים שונים בגוף בגלל אורח חיים או בגלל פציעות ספורט כאלה ואחרות ויש הבחנה שהבעיה נובעת מאיזשהו כשל שלדי בגוף .האיזור השכיחים לכאבים הם – גב, שכמות, עורף וכתפיים. השימוש בכוסות רוח יוצר לחץ בצורת ואקום על האזורים הכאובים ובכך מאפשר להם להתרפא. 

 בעיות נשימה ואסטמה

כאשר האדם סובל מקוצר נשימה ומאסטמה פעולת הנשימה נהפכת להיות מעמסה על הגוף, ויש להשיב את העוצמה הטבעית לריאות שהרי הן ספקיות האנרגיה לגוף כולו. שימוש בכוסות רוח בחלקו האחורי והעליון של הגב (היכן שממקומות הריאות) יסייע לריאות ויחזק אותן על ידי הסדרת זרימת האנרגיה, והעצמת הנוכחות של האנרגיה באזור.כמו כן פעולת היניקה של כוסות הרוח תעודד את הריאות להתרחב ולבצע את פעולת הכיווץ וההרחבה.

 תסמינים קדם וסתיים 

בזמן תסמינים קדם וסתיים נוצרת תקיעות אנרגטית בגוף של האישה המכונה סטגנציה (קשרים פנימיים) ויש לפתוח אותה על מנת להקטין את עוצמת התסמינים המלווים את האישה והנערה. כוסות הרוח משחררים את אותה אנרגיה כלואה וקשורה בגוף, ומאפשרים לדם לזרום כהלכה בגוף.

 

מהלך הטיפול באמצעות כוסות רוח

את הטיפול נפתח בהכנה של הגוף לקראת ההליך הטיפולי עם הכוסות, נעשה זאת באמצעות הרגעה של הגוף ועידוד העור להיות אלסטי. לעיתים נעשה זאת באמצעות שמני עיסוי שפותחים את נקבוביות העור, מרגיעים את גופני ועוזרים למטופל להשתחרר ולהרגיש נינוח. לאחר מכן כוסות הרוח מוצמדות לגוף על ידי יצירת ואקום פנימי והצמדה של הכוס לאזור בו אנחנו מטפלים, היניקה אינה כואבת ומטופלים מעידים על תחושת "משיכה" קלה בעור שלהם בזמן שכוסות הרוח מוצמדות לגוף.
באמצעות פעולת "היניקה" של כוסות הרוח נוצרים שטפי דם באיזורים בהם טיפלנו – אין מה לחשוש, שטפי הדם מעידים על פגיעה בנימי הדם המצויים מתחת לעור אבל זה טוב – באמצעות פגיעה זו אנחנו משפרים את זרימת הדם באיזור המטופל ומביאים לריפוי והחלמה של הבעיה הרפואית בה אנחנו מטפלים.

את תוצאות הטיפול ניתן להרגיש (ולראות) כבר מהטיפול הראשון – גוף משוחרר, תחושת התחזקות רוגע ושלווה. אולם כדי לקבל את תוצאות ההחלמה הטובות ביותר ולשמר אותם לאורך זמן, מומלץ לשלב את הטיפול כחלק מתוכנית טיפולים מותאמת אישית לכם. את התוכנית אנחנו נבנה ביחד בהתאם לכל מטופל, לצרכים שלו ולבעיה הרפואית בה הוא רוצה לטפל.

האם יש הגבלות לפני או אחרי טיפול בכוסות רוח?

מומלץ לא לאכול ארוחה גדולה לפני הגעה לטיפול ולאחריו מומלץ לא להיחשף לקור ולהקל על הגוף בשעות הבאות מבחינה פיזית. יכולה להתעורר רגישות באיזור המטופל ולכן מומלץ לנוח מאימונים או פעילות מאומצת ביומיים שלאחר הטיפול. טיפול בכוסות רוח אינו כואב ואפילו יכול להיות מהנה. תחושת ההקלה מורגשת באופן כמעט מידי. הסימנים נראים מבהילים אבל חשוב לדעת שהם נעלמים לחלוטין לאחר מספר ימים.
מומלץ להתייעץ איתנו טלפונית ולספר לנו קצת על שגרת היום שלכם, ככה נוכל ביחד לבחור את הזמן הנכון ביותר לביצוע הטיפול.

 

חדש!

לא גרים באזור הקליניקה \ רוצים שמעסה יגיע עד אליכם? חדש! ניתן להזמין עיסוי עד הבית

עודד שלם – בוגר מסלול לימודים של ארבע שנים בעיסוי אינטגרטיבי ב"מכללת רידמן", המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה/ ספורטתרפיסט של קבוצת ספורט בליגת העל בכדורגל (2019-2021). מטפל בשלוש קליניקות, רמת גן, רמת החייל (ת"א) ובנס ציונה.

מוצרים משלימים לכוסות רוח

בקליניקה שלי אני משתמש במגוון מוצרים משלימים הנותנים ערך מוסף לטיפול הרפואי

חדש! ניתן לרכוש מוצרים שונים לשימוש אישי

* במחיר מיוחד *

מכשיר טנס
כדור עיסוי

צפו בביקורות שקיבלנו מלקוחותינו:

תודה רבה שבחרתם ליצור אתנו קשר.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!

התחל שיחת וואטסאפ
צריכים עזרה?
עודד שלם מעסה רפואי אורטופדי וספורטתרפי
היי! כאן עודד שלם :)
איך אפשר לעזור לך?