ספורטתרפיסט – קווים לדמותו

היום יותר ויותר נפוץ לשמוע על אנשים המטופלים אצל ספורטתרפיסט, במטרה להשתקם מפציעות ספורט, תאונות או טראומות שונות. תפקידו של הספורטתרפיסט הוא ללוות את המטופל לכל אורך תהליך השיקום שלו, במטרה לאפשר לו לחזור למצבו הטבעי בטרם הפציעה. כמו כן, ספורטתרפיסט עוסק ברפואת הספורט, לכן אין זה מפתיע כי רבים מהם עובדים באופן קבוע עם ספורטאים שונים ומסייעים להכין אותם לתחרויות. ספורטתרפיסט הינו מטפל המכיר שיטות טיפול רבות ומגוונות ומחזיק בוותק ובניסיון הדרוש, על מנת לאבחן את הבעיה ולהציע את הטיפול המקיף והיסודי ביותר. 

ספורטתרפיסט – שיקום ומניעת פציעות ספורט

ספורטתרפיסט – קווים לדמותו

ספורטתרפיסט יכול לסייע לכל מי שעוסק בספורט, מאחר והוא בקיא בתחום ומכיר את כל הניואנסים. מדובר על איש מקצוע מנוסה ומקצועי, המאפשר למנוע פציעות ספורט, או לחילופין, לטפל בפציעות הקיימות. טיפול ספורטתרפיה יכולים לסייע בשיקום מערכת השלד ומערכת התנועה ולעודד החלמה וריפוי של רקמות השריר לאחר מאמצים גדולים. הטיפול מאפשר לחזור לשגרת החיים ולמנוע פציעות נוספות, באמצעות הדרכה פרטנית של המטופל. כמו כן, ספורטתרפיסטים עובדים לרוב עם ספורטאים מקצועיים, מאחר ובאמצעות הטיפול ניתן להכין את הגוף לקראת מאמצים עצימים וכמובן למנוע פציעות. ברוב הפעמים העבודה מתבצעת במקביל לגורם רפואי מוסמך, במטרה לזרז תהליכי שיקום והחלמה ולמנוע עוגמת נפש מיותרת. הספורטתרפיה משתמשת בכלים שונים, החל מעיסוי ספורטאים ועיסוי רקמות עמוקות ועד לתרגילי חיזוק ייעודיים, מתיחות ותרגילים שנועדו להגדלת טווחי התנועה. מעבר לכך, הספורטתרפיסט מתמחה בשילובי חבישות שונות, שנועדו לתמוך באזורים הפצועים ולמנוע עומס מיותר.

החשיבות של ספורטתרפיסט בעולם פציעות הספורט

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים שחוו פציעות ספורט שונות, כתוצאה מחוסר הכנה מספקת או חוסר תשומת לב. פציעות ספורט עלולות להופיע אצל אנשים לא מאומנים, שמבצעים מאמץ עצים ללא הכנה מוקדמת של הגוף. הדבר עלול להיגמר בקרע או מתיחה של הרצועה הצולבת, שברי מאמץ, דלקות בשורש כף היד וכדומה. הספורטתרפיה מאפשרת להציע פתרונות שונים לכל פציעה, מאחר ומדובר על ענף הדורש ידע והבנה באנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, אורתופדיה, קנזיולוגיה, ביומכניקה, שיטות עיסוי, תנועה שיקומית ועוד. הספורטתרפיסט מתמחה בטכניקות אבחון מתקדמות ומציע טיפול ושיקום המתאים לכל מקרה. מדובר על איש מקצוע המתמחה בטיפול בבעיות רצפת אגן, הפרעות בשיווי משקל, פציעות שריר – שלד ועוד. הספורטתרפיסט יכול לעבוד בקבוצות ואגודות ספורט שונות, קליניקות פרטיות, מרכזי יום לקשישים ועוד. מדובר על אנשי מקצוע מיומנים, שמסוגלים לשפר את איכות החיים של כל אדם, שזקוק לשיקום אחרי פציעה.

אנו בקליניקה של עודד שלם – מעסה רפואי בכיר וספורטתרפיסט – נשמח לספק לכם טיפולי ספורטתרפיה מותאמים אישית. עודד הינו ספורטתרפיסט מקצועי ומנוסה, הלמד טכניקות טיפול שונות, המאפשרות לו לספק מענה מדויק לכל בעיה אורטופדית. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

אנו בקליניקה נשמח לסייע לכם, במומחיות רבה ועם שנים של ניסיון. בקרוב, תוכלו לחוות הקלה משמעותית! למידע נוסף, ייעוץ, ותיאום תורים צרו קשר עכשיו  050-818-4444