טיפולים נוספים בקליניקה

בעיות רפואיות

טיפול בסיאטיקה

המטרה של דיקור היא להפחית את הכאב ולשפר את התפקוד הנוירולוגי באזור הגב התחתון והרגל.

מה זה סיאטיקה

סיאטיקה (Sciatica) היא מצב בו מתרחשת תסמונת כאב ותחושת נימול באזור הגב התחתון, הירך והרגל. הסיבה המרכזית לסיאטיקה היא לחץ או דיכוי של העצב הסיאטי, העצב הארוך שמורכב משרירים ועצבים שעוברים מהגב התחתון ועד לרגל.

הלחץ על העצב הסיאטי עשוי להיות כתוצאה של מגוון גורמים, כמו פריצת דיסק בגב: כאשר דיסק בגב פורץ, יתכן שהוא יכול ללחוץ על העצב הסיאטי ולגרום לסיאטיקה.

גורמים אפשריים לסיאטיקה

היצרות תעלת עמוד השדרה

מצב ניווני, בו החלל שדרכו עוברים עצבי חוט השדרה מצטמצם ונוצר לחץ על שורשי העצבים הסיאטיים. היצרות זו יכולה להיווצר עקב מספר גורמים, ביניהם: התעבות מפרקים בין חולייתיים בעמוד השדרה.
גם במצב של ספונדילוליסטזיס בו חוליות מחליקות אתת מעל השניה.

עוויתות בשריר הישבן

עוויתות ולחץ בשריר הישבן, שריר גדול הנמצא בקרבת העצב הסיאטי, יכולה לגרום לסיאטיקה.

גידולים בעמוד השדרה

סיאטיקה יכולה להיגרם גם עקב גידולים אשר לוחצים או פוגעים בשורשי העצבים או בחוט השדרה.
תסמונת הסיאטיקה יכולה להתבטא בכאב חד וחד מאוד בגב התחתון והירך, שיכול להמשך עד כף הרגל

איך לטפל בסיאטיקה

טיפול בסיאטיקה יכול לכלול מספר אפשרויות, החל מטיפולים ביתיים עד לטיפול רפואי מקצועי. יש לציין כי תכנית הטיפול תלויה בגורם הסיאטיקה ובמידת הכאב והתמודדות התסמינים. כדי להקל על הסימפטומים ולטפל בסיאטיקה, ניתן לנסות ליישם את ההמלצות הבאות:

נסו להימנע מפעילויות שמכבירות את הכאב, כמו עמידה ארוכה, ריכוז משקלים כבדים או קפיצים. תשמור על תנוחות שיאפשרו לעמוד שחורר, כמו שכיבה על הגב עם ברך קשורה.

חימום וקירור

החמימות והקירור יכולים לסייע בהקלה זמנית על הכאב נסו לשים על אזור הגב התחתון כרית חימום/קירור למשך 15-20 דקות כל פעם. לאחר מכן, נסה למרוח קרם או ג'ל מקירור על אזור הגב התחתון.

דיקור

המטרה של דיקור היא להפחית את הכאב ולשפר את התפקוד הנוירולוגי באזור הגב התחתון והרגל.

עיסוי רפואי

עיסוי רפואי יכול להיות אחת מהאפשרויות הטיפוליות לסיאטיקה. העיסוי הרפואי מתמקד בשיפור התנועה, הדם והזרימה לאזור הסיאטיקה, ובהקלה על הכאב והעייפות באזור הגב והרגל.