3 דרכים לשחרור צוואר תפוס – ואם זה לא עבד, פנו למומחה!

מי לא מכיר את התחושה המעיקה, המזדחלת במעלה הצוואר, ברגע שמסובבים את הראש מהר מידי או מבצעים תנועה לא נכונה עם הצוואר? רבים סובלים מצוואר תפוס כתוצאה מתנועה לא מוצלחת, תנוחת שינה לא מדויקת או אפילו לחץ נפשי. רבים מתלוננים על צוואר תפוס ונוקשה כתוצאה משעות ארוכות של ישיבה מול המחשב, יציבה לא מאוזנת וכמובן משברי חיים שונים, שמעלים את רמות המתח והלחץ הפנימיות. חשוב לזכור כי אין מדובר כאן על גזירה משמיים, מאחר וניתן לנסות לשחרר את הצוואר בצורה עצמאית, או לחילופין, לפנות לאיש מקצוע, על מנת להבטיח לעצמכם את התוצאה האופטימלית ביותר. באמצעות עיסוי מקצועי ושימוש בטכניקות שונות, ניתן לשחרר את שרירי הצוואר המכווצים וליהנות מתחושה נינוחה ורגועה יותר.

דרכים לשחרור צוואר תפוס בצורה עצמאית – כיצד לעשות זאת נכון?

  1. מתיחות קלות – על מנת להקל על תחושת הכאב והנוקשות בצוואר, מומלץ להניע אותו בעדינות ולבצע מתיחות קלות. הדבר יגביר את זרימת הדם באזור ויסייע להפחית את הנפיחות. ניתן למשל, לשכב על הרצפה עם תמיכה קלה לצוואר (מגבת מגולגלת תעשה את העבודה). כדאי לקחת כמה נשימות איטיות ולהניע את הראש מצד לצד בקצב איטי, התואם את תהליך הנשימה. בשאיפה לסובב את הראש לצד ימין ובנשיפה לצד שמאל. לאחר מכן, יש לחזור על הפעולה, תוך כדי הנעת הראש מעלה ומטה. מומלץ לבצע 20 – 15 חזרות לכל כיוון ולחזור על התרגיל פעמיים – שלוש לאורך היום.
  2. חימום או קירור האזור – אחת הדרכים להקל על כאבי צוואר כוללת שימוש בקומפרסים חמים וקרים. בעוד שחימום האזור יגרום להרגעת השרירים ולהזרמת הדם לאזור, קירור הצוואר יאפשר להפחית כאבים ונפיחות. לכן מומלץ להשתמש בקומפרסים קרים וחמים לסירוגין, במטרה להשיג את התוצאה האידיאלית ביותר. מומלץ להשאיר כל קומפרס למשך עשר דקות ולחזור על הפעולה לאורך היום, בהתאם לצורך. במידה והצוואר אינו נוקשה, מומלץ להשתמש רק בקומפרסים קרים.
  3. פעילות גופנית בעוצמה נמוכה – מומלץ לבצע הליכה או פעילות גופנית עדינה, מאחר והדבר תורם לזרימת הדם והחמצן לרקמות השונות. הדבר יכול לסייע להתאוששות מהירה יותר ולהפחתת תחושת הכאב בצוואר. 


לסיכום, ניתן לשחרר צוואר תפוס בצורה עצמאית, באמצעות הקפדה על תנועה עדינה, הגברת זרימת הדם לאזור והימנעות מתנועות חדות. אנו בקליניקה של עודד שלם נשמח לספק לכם טיפול מקיף ומקצועי לשחרור צוואר תפוס. עודד הינו מעסה רפואי אורטופדי, המחזיק בהסמכה בספורטתרפיה ובדיקור יבש. הוא מקפיד ללמוד טכניקות חדשות ואף פיתח שיטת טיפול ייחודית, המספקת מענה יעיל ומהיר לכל בעיה אורטופדית, כולל כאבי צוואר. לקבלת מידע נוסף לגבי שחרור צוואר תפוס ולתיאום תור לעיסוי מקצועי, צרו קשר!

אנו בקליניקה נשמח לסייע לכם, במומחיות רבה ועם שנים של ניסיון. בקרוב, תוכלו לחוות הקלה משמעותית! למידע נוסף, ייעוץ, ותיאום תורים צרו קשר עכשיו  050-818-4444