5  פציעות ספורט שכל ספורטאי חייב להכיר

מי שאינו מקפיד על אימון הדרגתי או חימום מתאים, עלול לגרום לעצמו לפציעה, שתשבית אותו מהאימונים לתקופה ארוכה. כמובן שספורטאים מקצועיים מכירים את התחום לעומק, מאחר והסיכוי שלהם להיפצע גבוה יותר. מי שמתאמן על בסיס יומיומי ובעצימות גבוהה, חייב להקפיד על כל שלבי החימום וההרפיה, על מנת לשמור על הגוף שלו. אך יש לזכור כי כל אחד עלול להיפצע, למרות השמירה על אימון נכון והדרגתי. חשוב לדעת כי ניתן להקל על תהליך ההחלמה ולזרז אותו, באמצעות ספורטתרפיסט מקצועי ומיומן. שילוב של טכניקות עיסוי שונות יכול לסייע לגוף שלכם לחזור לשגרה ולרפא את עצמו בצורה היעילה והמהירה ביותר.

פציעות ספורט – מה עלול לגרום לכך?

יש לזכור כי פציעות ספורט עלולות להיגרם כתוצאה מגורמים פנימיים וחיצוניים. הגורמים הפנימיים כוללים את הנטייה הגנטית שלכם, מבנה השלד, מחלות רקע, גיל מבוגר וכדומה. לעומת זאת, הגורמים החיצוניים כוללים טעויות באימון, אימון יתר, אי שימוש באביזרים ייעודיים וכדומה. כמו כן, יש להבדיל בין טראומה נקודתית, כמו שבר הנגרם בעקבות נפילה למשל, לבין פציעה מתמשכת, כגון שחיקת סחוס. אנשים שלא רגילים להתאמן ומתחילים בשגרת אימונים עצימה מידי, נמצאים בסיכון גבוה לפציעות של העמסת יתר, מאחר והגוף אינו מוכן למאמץ. אחד מסוגי הפציעות הנפוצות ביותר, הוא שימוש יתר. מדובר על פציעות הנגרמות בעקבות תהליך ממושך, הגורם להחמרת הפציעה. לכן במקרים מסוג זה, יש להיות קשובים לגוף שלכם ולהפסיק את הפעילות.

מהן פציעות הספורט הנפוצות ביותר?

  1. דלקות – מדובר על פציעה נפוצה במיוחד, העלולה להתרחש בכל שריר, גיד או מפרק בגוף, בהתאם לסוג הספורט שלכם.
  2. שברים – הנטייה הטבעית היא לסבול משברים בכפות הידיים כתוצאה מנפילה, דבר שעלול להיגרם לכל מי שרץ ומחליק, או לחילופין, רוכב על אופניים.
  3. שברי מאמץ –  מדובר על שברים מיקרוסקופיים, הנוצרים כתוצאה מעומס יתר. לרוב מדובר על שברי מאמץ ברגליים, הנוצרים כתוצאה מאימוני ריצה ארוכים, מפרכים ועצימים מידי.
  4. שחיקת סחוס – לרוב מדובר על שחיקת סחוס בברך, הנגרמת כתוצאה מעומס יתר ואי הקפדה על מנח נכון בזמן הפעילות הגופנית. 
  5. פריקות – לרוב מדובר על פריקות כתף, הנגרמות בעקבות נפילה או חבלה.


אנו בקליניקה של עודד שלם נשמח לספק לכם את המענה המקיף והיעיל ביותר במקרים של פציעות ספורט. עודד שלם הינו מעסה רפואי בכיר וספורטתרפיסט מיומן ומנוסה, שישמח לאבחן את פציעת הספורט שלכם ולהציע את הפתרון היעיל ביותר עבורה. באמצעות שימוש בטכניקת עיסוי שפותחה במיוחד עבור מקרים מסוג זה, ניתן לטפל בכל פציעות הספורט, להקל על תחושת הכאב ולזרז את תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף. למידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

אנו בקליניקה נשמח לסייע לכם, במומחיות רבה ועם שנים של ניסיון. בקרוב, תוכלו לחוות הקלה משמעותית! למידע נוסף, ייעוץ, ותיאום תורים צרו קשר עכשיו  050-818-4444