אילו טיפולים קיימים היום לורטיגו?

אנשים רבים סובלים מתופעת הורטיגו, המאופיינת בתחושת סחרחורת, בחילות, הקאות, אובדן שיווי משקל ובעיות איזון. התופעה גורמת לסובלים ממנה אשליה של תנועה, הנגרמת כתוצאה מפגיעה במערכת הוסטיבולרית. הסובלים מורטיגו מדווחים על תחושת הסתחררות, העלולה לתקוף גם בשכיבה, ללא שום תנועה. ברוב הפעמים התופעה עוברת מעצמה, אך ישנם אנשים שסובלים מורטיגו לאורך זמן, או לחילופין, לעיתים תכופות. לרוב מדובר על תחושה הנמשכת למשך שניות אחדות בלבד, אך ישנם אנשים שיחוו את תחושת הסחרור למשך ימים רצופים, לכן חשוב לדעת למי לפנות, על מנת לשפר את איכות החיים ולהבין כיצד להתמודד עם התופעה.

מה כדאי לדעת לגבי טיפול לורטיגו?

כדאי לדעת כי תופעת הורטיגו עלולה להתרחש כתוצאה מסיבות שונות, החל מתזוזה של קריסטלים באוזן הפנימית ועד לדלקת בעצב הוסטיבולרי, לחץ מוגבר של נוזל האוזן הפנימית, שימוש בתרופות שונות, אלכוהול, מיגרנות, חרדה ועוד. הטיפול בוורטיגו יכלול לרוב טיפול בתרופות מסוימות, כאשר אנטי היסטמינים נחשבים לאופציה הפופולארית ביותר. כמו כן, בחלק מהמקרים יומלץ על נטילת סטרואידים או אנטיביוטיקה, במטרה לטפל בדלקת באוזן הפנימית או בעצב הוסטיבולרי. מעבר לכך, ניתן לבצע פיזיותרפיה וסטיבולרית, הכוללת סדרה של תרגילים ייעודיים, עבור אנשים החווים התקפי ורטיגו פתאומיים לאחר שינוי תנוחת הראש. כדאי לדעת כי מעבר לטיפול הקונבנציונאלי מומלץ לנסות טיפול אלטרנטיבי, הכולל דיקור יבש. הטיפול אמור להיות מותאם לצרכים של המטופל ולחומרת הורטיגו שלו.

טיפול אלטרנטיבי לורטיגו

חשוב לציין כי טיפול אלטרנטיבי לורטיגו יכול להשתלב במקביל לטיפול הקונבנציונאלי, לכן אין שום צורך לבחור בין שתי השיטות. ניתן ליהנות מכל העולמות, במטרה לשפר את סיכויי ההחלמה שלכם וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. הטיפול האלטרנטיבי נועד להקל באופן מידי על הסימפטומים ולמנוע את הישנות נוספת של התקף הורטיגו. לרוב מדובר על טיפול המשלב דיקור יבש עם טכניקות עיסוי רפואי וטריגר פוינט. כדאי לדעת כי ניתן למנוע את הופעת התקף הורטיגו באמצעות ביצוע של פעולות מסוימות, ברגע שמגיעים התסמינים הראשונים. למשל, באמצעות הימנעות ממתיחת הצוואר ניתן מראש למנוע את תסמיני הורטיגו. כמו כן, יש להימנע מהתכופפות עם המבט למטה, קימה מהירה מהמיטה, הנעה מהירה של הראש וכדומה. 

אנו בקליניקה של עודד שלם – מעסה רפואי בכיר וספורטתרפיסט – נשמח לספק לכם טיפול מקיף ויסודי לורטיגו. אנו מתמחים בתחום ונשמח לסייע לכם להתמודד עם התופעה ולהקטין את התסמינים שלה. עודד למד במשך השנים מגוון רחב של טכניקות שונות, שאפשרו לו לפתח שיטת טיפול ייחודית, המספקת מענה מהיר ויעיל לכל בעיה. נשמח לסייע ולייעץ לכם, במטרה להעניק לכם את הטיפול האיכותי ביותר. אנו מתאימים לכל מטופל תוכנית טיפולים, בהתאם לצרכים האישיים שלו. לרוב נשתמש בטכניקות המשלבות דיקור יבש, לצורך טיפול בורטיגו. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר!

אנו בקליניקה נשמח לסייע לכם, במומחיות רבה ועם שנים של ניסיון. בקרוב, תוכלו לחוות הקלה משמעותית! למידע נוסף, ייעוץ, ותיאום תורים צרו קשר עכשיו  050-818-4444