עיסוי ספורטאים

עודד שלם – מעסה רפואי אורטופדי, ספורטתרפיסט, מוסמך M.T ובעל הסמכה בדיקור יבש

לתיאום טיפול, שאלות ובירורים:

עיסוי ספורטאים מיועד לקהל הספורטיבי, למי שעוסק בספורט באופן יומיומי. עיסוי ספורטאים מבוסס על סוגי עיסויים שונים כמו עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, כוסות רוחות ועוד. בעיסוי עבור ספורטאים, ישנה התמקדות בפציעות, ובבעיות ספציפיות כגון כאבי צוואר, רגליים ועוד.

באיזה סוגי עיסויים מטפלים בספורטאים?

לפני תחילת הטיפול עם ספורטתרפיסט אנחנו נכיר ונלמד את המטופל, נבין באיזה עולם ספורט הוא נמצא ומשם נלמד על העומסים שפועלים על הגוף שלו, בנוסף נדבר על פציעות עבר ושגרת יום יום – כל אלו לטובת התאמת הטיפול הטוב ביותר לכל ספורטאי.

סוגי העיסוי בהם נטפל בספורטאים משתנים בהתאם לכל אלו לצד הסיבה שלשמה נדרשת הטיפול, בעזרת כל הנתונים האלו נטפל באמצעות מספר סוגי עיסויים:

  • עיסוי ספורטאים באמצעות עיסוי רקמות עמוק
  • עיסוי ספורטאים באמצעות עיסוי שוודי
  • עיסוי ספורטאים באמצעות כוסות רוח
  • עיסוי ספורטאים באמצעות טריגר פוינט (נקודות לחיצה)
  • עיסוי ספורטאים באמצעות עיסוי רפואי
  • עיסוי ספורטאים באמצעות עיסוי רפואי משולב

 

באמצעות הטיפולים האלו עם תוכנית עבודה נוכל להגיע להחלמה מפציעות ואף למנוע מהן להופיע מלכתחילה.

עיסוי ספורטאים - עודד שלם עם לקוח

באיזה פציעות נטפל באמצעות עיסוי לספורטאים?

עיסוי ספורטאים - עודד שלם עם לקוח

רשימת הפציעות בהן ניתן לטפל באמצעות עיסוי ספורטאים היא ארוכה, מאחורי הטיפול עומדות מאות שנים של ניסיון וידע מצטבר בטיפולים לאלו העוסקים בספורט. כך לדוגמה טיפול באמצעות עיסוי משפיעה על הגוף שלנו:

טיפול בעיוותי גוף ואי יציבות – באמצעות הטיפול נוכל "לתקן" עיוותי יציבה ודפוסי תנועה לא נכונים שנובעים מפעילות ספורטיבית עצימה.

הגדלת גמישות וטווחי התנועה – באמצעות הטיפול נוכל להגדיל את גמישות השרירים וטווחי התנועה שלהם בעזרת מתיחות מדויקות והנעה של מפרקים בזמן הטיפול.

שיפור מחזור הדם – עיסוי לספורטאים משפר את זרימת הדם בגוף, עם שיפור זרימת הדם כך נוזלים, חמצן וחומרי מזון מגיעים באופן יעיל יותר ליעדם ותהליך סילוק פסולת מטאבולית מתייעל גם כן.

טיפול בהתאוששות מפעילות ספורט אינטנסיבית – לאחר פעילות ספורטיבית אינטנסיבית הגוף שלנו פצוע. באמצעות טיפול בעיסויים נוכל לקצר את טווח המנוחה הנדרש בין כל פעילות ספורטיבית עצימה ולהכין את הספורטאי לתחרות, יעד וליווי בתקופת אימונים.

טיפול בלחץ נפשי והכנה מנטלית – ספורטאים נתונים בלחץ מתמיד של להגיע לתוצאה הטובה ביותר ולדחוף את היכולות שלהם. ההשפעה של לחץ זה לא רק פיזית אלא גם מנטלית, כחלק מהטיפול נוריד את רמת ה"סטרס" בגוף והעלאת הריכוז המנטאלי ביעד.

עיסוי ספורטאים עד הבית

העיסוי עד הבית לספורטאים מתאים לאלו שגרים רחוק מהקליניקות טיפול שלנו או בעלי לוח זמנים צפוף וצריכים שנגיע עד אליהם בכדי לבצע את העיסוי. באמצעות שירות עיסוי עד הבית אנחנו מתאימים בצורה הנוחה ביותר את הטיפול לשגרת הספורטאי – מבלי שיצטרך להגיע לקליניקה שלנו והתאם לזמן הפנוי והמתאים לו, עיסוי עד הבית הוא הפיתרון המושלם.

תדירות עיסוי ספורטאים

כל ספורטאי יודע שתוצאות הן לא מידיות – הן בספורט והן בהחלמה. לכן מומלץ לשלב את העיסוי כחלק משגרת האימונים. עיסוי אחד אכן ישפר ויטפל בפציעות קיימות אבל כדי להגיע לתוצאות מקסימליות מומלץ לבנות תוכנית טיפולים המותאמת באופן אישי לכל ספורטאי.

עיסוי ספורטאים - לא רק טיפול בפציעות אלא גם מניעה

למרות שטיפול באמצעות עיסוי לספורטאים היא אופציה מצוינת להתמודדות עם פציעות, דלקות ובעיות יציבה, הטיפול מתאים וכדאי בכדי למנוע מפציעות אלו להופיע מלכתחילה.
באמצעות הטיפול אנחנו נוכל להוריד את רמת הפציעות ב-30 עד 40 אחוזים. בנוסף נוכל למנוע דלקות מלהופיע, נגדיל את הגמישות (שרירים גמישים משמע סיכוי לפציעה נמוך יותר) ונעבוד על הורדת סטרס נפשי.

 
עיסוי ספורטאים לשחקני הפועל כפר סבא
כיצד מתבצע עיסוי לספורטאים?

הטיפול מתבצע כאשר המטופל על מיטה מיוחדת המאפשרת שכיבה על הבטן, הגב ועל הצד בצורה נוחה. לעיתים הטיפול יכלול עיסויים בישיבה או בתנוחות שונות בשכיבה – בהתאם לסגנון הטיפול המתאים ביותר למטופל.

האם יש הגבלות לפני ואחרי עיסוי לספורטאים?

לפני עיסוי ספורטאים מומלץ לא לאכול ארוחה גדולה לפני הגעה לטיפול ולאחריו מומלץ לא להיחשף לקור ולהקל על הגוף בשעות הבאות מבחינה פיזית. למרות שהדרישות לפני ואחרי הטיפול אינם גדולות הן חיוניות לתהליך השיפור מפגישה לפגישה.

מומלץ לתאם ולסדר את האימונים השבועיים בהתאם לזמן הטיפול – תוכלו להתייעץ טלפונית איתנו ובהתאם לסוג הספורט בו אתם עוסקים ולתדירות האימונים נבחר ביחד את הזמן הנכון ביותר לביצוע הטיפול.

מוצרים משלימים לעיסוי ספורטאים

בקליניקה שלי אני משתמש במגוון מוצרים משלימים הנותנים ערך מוסף לטיפול הרפואי

חדש! ניתן לרכוש מוצרים שונים לשימוש אישי

* במחיר מיוחד *

מכשיר טנס
כדור עיסוי

צפו בביקורות שקיבלנו מלקוחותינו:

תודה רבה שבחרתם ליצור אתנו קשר.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!